Na chybách sa dobre učí

Autor: Renata Benda-Prokeinova | 17.6.2015 o 13:59 | (upravené 22.6.2015 o 13:42) Karma článku: 2,89 | Prečítané:  817x

Nedalo mi, opäť som sa cez FB dostala k jednému dotazníku. Začala som ho vypĺňať a pri druhej otázke som znechutená skončila. Keďže na chybách sa dobre učí. Rozhodla som sa Vám ho postupne skomentovať.

Nedalo mi, opäť som sa cez FB dostala k jednému dotazníku. Začala som ho vypĺňať a pri druhej otázke som zmätená prestala vypĺňať. V tomto momente som ss rozhodla, že na blogu vytvorím kapitolu chyby v dotazníku. Keďže na chybách sa dobre učí. Rozhodla som sa Vám ho postupne skomentovať.

Bariéry skríningu, rizikové faktory a prevencia rakoviny krčka maternice

Dobrý deň, milá slečna / pani,

prosím Vás o spoluprácu pri zbere údajov, súvisiacich s prevenciou rakoviny krčka maternice. Sú pre nás veľmi dôležité pre zlepšenie zdravotnej starostlivosti o ženy a zvýšenie ich účasti na preventívnych prehliadkach. Pap test (cytologické vyšetrenie krčka maternice, cytológia) je vyšetrenie, ktoré sa vykonáva počas preventívnej gynekologickej prehliadky. Pomocou štetôčky sa odoberie ster z krčka maternice. Toto vyšetrenie zisťuje prítomnosť zmenených buniek v sliznici krčka maternice.

Prosím Vás preto o vyplnenie dotazníka, ktorý sa skladá zo 4 častí, jeho vyplnenie Vám zaberie menej ako 15 minút:

-Základné údaje

-časť A: Vaše predstavy o Pap teste a rakovine krčka maternice

-časť B: Vaše predstavy o riziku vzniku rakoviny

-časť C: význam vyšetrenia Pap testu

Dotazník je anonymný.

Údaje budú spracované a vyhodnotené v rámci mojej dizertačnej práce. 

Tak úvodnú časť chválim, Hneď som vedela do čoho idem a bola som ochotná tento dotazník vyplniť.

Ako ste si mohli všimnúť na ľavom boku sa nachádza ikona pera.Teda musite dopisovať do dotazníka. So silnou nevoľou som začala. Lenivejšie je klikať myšou a nie písať na klávesnici. No, ale dobre.

 

 

 

Pre ženy zákerné otázky.:-). Ak to žena vypĺňa v práci, nemá pri sebe váhu. Nemusí vedieť koľko má kíl. 

Výšku väčšina ľudí pozná. Ale obávama sa, že obvod pása je miera, ktorú ľudia zisťujú až u lekárka. Kedysi na to stačil krajčír. No v dobe činskej konfekcie je to pre nás nepodstatná informácia.

Ja som mala chuť napísať: Váha- nepriznám, Výška-1,7 m a Obvod - netuším. Stále v podvedomí rozmýšlam, že ak to takto vyplní viac respondentov, čo bude mať z toho dotazníka.

 

 

 

 

Posledná pripomienka sa týka otázky 8

Zdroj: http://www.survio.com/survey/f/C9I4K9A5V8O5A2D5C

Táto otázka ma dosť zmiatla. Autor dotazníka sa chcel vyhnúť obsiahlym textom a skrátil to takouto formou. Je tu hrozba toho, že ľudia budú vpisovať do nesprávnych stĺpcov a pri odpovedi "nie" som hľadala možnosť, že kde by som to nie mala označiť, no po chvíli čitania tej otázky som usúdila, že asi to nemusím vypĺňať, ale mám rovno prejsť na otázku 9.

Musím vyzvdihnúť skutočnosť, že otázky s viacerými možnými odpoveďami sú aj adekvátne označené a v texte popísané. A v posledných otázkach autorka použila Likertovu škálu, pričom do možností odpovedí nezaradila odpoved "neviem". Teda vyzerá to takto.

K Likertovej škále budem ešte písať blog, ale v každom prípade autorka dotazníka núti respondenta vyjadriť svoj názor a ponúka mu len negatívnu alebo pozitívnu odpoveď.

Pevne verím, že dotazník vyplní čo najviac respondentiek a výskumníčka bude mať dostatok materiálu na výskum.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Geológ: Ochladili Zem a vyhubili ľudí. Našu planétu čaká supererupcia

Výbuch supervulkánu by bol aj dnes katastrofický, hovorí geochronológ Martin Danišík, ktorý publikoval v prestížnom vedeckom časopise.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?